Bakterijos – būtina gyvybės sąlyga
Bakterijos yra mikroorganizmų rūšis, itin svarbi žmonių sveikatai. Jos buvo pirmoji gyvybės forma, „apsigyvenusi“ Žemėje prieš maždaug keturis milijardus metų, ir iki šiol diktuoja mūsų egzistavimo sąlygas.
The information on this part of the website is intended only for health care professionals. I am an expert within the meaning of Act No. country xy. I herewith confirm that I am a professional according to this definition.
Unfortunately, as you are not a health care professional we cannot provide you this information.
Bakterijos yra mikroorganizmai arba mikrobai, kurių galima rasti visur. Kai kurios bakterijų rūšys netgi gyvena ant kitų organizmų ir kituose organizmuose, pavyzdžiui, žmonėse. Būdamos pirmąja gyvybės forma Žemėje bakterijos nuo pat pradžių diktavo mūsų egzistavimo sąlygas. Lactobacillus reuteri yra bakterijų, kurios išsivystė simbiozėje su žmonėmis, pavyzdys. Šiuo metu mes žinome, kad bakterijos yra neatsiejama mūsų kūno dalis. Nors žmonių kūdikiai gimsta beveik sterilūs, bakterijos greitai pradeda kolonizuoti visą jų kūną – odą, burną ir, svarbiausia, virškinamąjį traktą. Šių bakterijų ir jų rūšių daugėja, kol vaikas sulaukia maždaug trejų metų amžiaus.
Mūsų kūne gyvena daugybė mikroorganizmų, vadinamų mikrobiota, iš kurių bakterijos vaidina didžiausią vaidmenį, nes yra būtinos mūsų sveikatai. Nauji tyrimai netgi teigia, kad mūsų organizme yra dvigubai daugiau bakterijų nei žmogaus kūno ląstelių. Šios bakterijos yra vadinamos žmogaus mikrobiota ir yra itin svarbios žmogaus sveikatai. | Žmogaus mikrobiota dažnai vadinama net atskiru organu, todėl suprantama, kad mokslininkai nori daugiau suprasti apie jos svarbą. Nors turimi skaičiai dažnai būna nenuoseklūs, nauja informacija rodo, kad mūsų mikrobiotoje yra apie 40 trilijonų bakterijų (400–4000 skirtingų jų rūšių), kurios sudaro vieną ar du kilogramus mūsų kūno svorio, o daugiausia jų yra žarnyne. Taigi tampa aišku, kodėl taip svarbu išlaikyti tinkamą bakterijų kolonizaciją organizme. |
Šiuo metu žinome apie bakterijų naudą organizmui ir jų gyvybiškai svarbų vaidmenį mūsų sveikatai. Jei oras, vanduo ir maistas yra būtini žmogaus gyvybei, tai tas pats pasakytina ir apie bakterijas. Viena pagrindinių jų funkcijų yra palaikyti imuninę sistemą ir apsaugoti mus nuo ligų.
Kiekvieną dieną mūsų organizmo viduje esančios gerosios bakterijos stoja į priešakines gynybos linijas kovoje su blogosiomis bakterijomis, dar vadinamomis patogenais. Taip pat jos palaiko ir treniruoja mūsų imuninę sistemą. Be to, gerosios bakterijos padeda mūsų virškinimo sistemai ir padeda organizmui įsisavinti maistines medžiagas bei gaminti vitaminus, pvz., B ir K. Kai kurie tyrimai netgi rodo, kad žarnyne esančios gerosios bakterijos gali paveikti mūsų smegenis ir nuotaiką.
Mūsų gyvenimo būdas per pastaruosius 50 metų smarkiai pasikeitė. Šiuolaikinis gyvenimo būdas, didėjant urbanizacijai ir keičiantis mitybos įpročiams, taip pat sukėlė pokyčių mūsų mikrobiotoje.Gyvenimo būdo įpročiai, pvz., nesubalansuota mityba, kurioje yra daug perdirbto maisto, kavos ir alkoholio, arba per didelis fizinis aktyvumas gali paveikti mūsų mikrobiotą. | Be to, antibiotikų ir kitų vaistų vartojimas bei netinkami higienos įpročiai gali turėti įtakos mikrobiotai, kai iš organizmo pašalinamos tiek blogosios, tiek gerosios bakterijos. Gimdymo metu atliktas Cezario pjūvis taip pat gali sutrikdyti naujagimio organizmo mikrofloros sudėtį. BioGaia produktai, kurių sudėtyje yra Lactobacillus reuteri, sukurti siekiant palaikyti organizmo žarnyno mikroflorą ir atkurti pusiausvyrą. |